Zgierz – 2013

W dniach 02/03 lutego 2013 roku w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zgierzu przy ul. Wschodniej 2 w pięknej i nowoczesnej hali sportowej będącej częścią dużego kompleksu sportowego odbyła się wystawa Aleksandrowskiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza oraz Klubowa Wystawa Sroki Łowickiej i Perłowego im. Włodzimierza Michała Stasiaka.
61 wystawców wystawiło 618 gołębi oraz 32 szt. drobiu ozdobnego. Najliczniej reprezentowane były rasy: PDL Srebrniak – 112 szt, PDL Perłowy – 75 szt, NDL Podbródek 60 szt, PDL Sroka Łowicka Na uwagę zasługuje konkurs w rasie Krymka Hamburska gdzie wystawiono 20szt. tych gołębi.
W pierwszym konkursie Klubu Sroki Łowickiej im. Włodzimierza Michała Stasiaka zwyciężył nestor hodowli tej rasy kolega Henryk Anyszewski z Łowicza.

A teraz wyniki w poszczególnych rasach:
Zwycięzcy w kolekcji PDL Srebrniak:

  1. Pawlak Jerzy 372,0pkt
  2. Kolasa Jarosław 371,5pkt
  3. Matusiak Stanisław 371,0pkt
  4. Dudek Henryk 370,0pkt
  5. Tuchewicz Mariusz 370,0pkt

Zwycięzcy w kolekcji PDL Perłowy:

  1. Pawlak Jerzy 371,5pkt
  2. Kolasa Jarosław 368,0pkt
  3. Wyszyński Piotr 366,0pkt

Zwycięzcy w kolekcji PDL Pasiak Srebrzysty:

  1. Kolasa Jarosław 370,0pkt
  2. Płatkowski Waldemar 370,0pkt
  3. Budzyła Mariusz 367,0pkt

Zwycięzcy w kolekcji PDL Sroka Łowicka:

  1. Anyszewski Henryk 370,0pkt
  2. Dudek Henryk 369.0pkt
  3. Marciniak Mirosław 368,pkt

Zwycięzcy w kolekcji NDL Podbródek:

  1. Kowalczyk Grzegorz 370,0pkt
  2. Płatkowski Waldemar 369,0pkt
  3. Andrysiak Mirosław 367,5pkt

Zwycięzcy w kolekcji Wywrotek Mazurski:

  1. Andrysiak Mirosław 380,0pkt
  2. Wota Zbigniew 373,0pkt
  3. Wiewiórski Jarosław 373,0pkt

Zwycięzcy w kolekcji Sroczka Polska:

  1. Andrysiak Mirosław 382,0pkt
  2. Wiewiórski Jarosław 374,0pkt
  3. Malarski Stanisław

Zwycięzcy w kolekcji Krymka Białostocka:

  1. Andrysiak Mirosław 376,0pkt
  2. Wiewiórski Jarosław 369,0pkt
  3. Pawlikowski Edward 365,0pkt

Zwycięzcy w kolekcji KP Szek:

  1. Kolasa Jarosław 379,0pkt
  2. Pawlak Jerzy 377,0pkt
  3. Malarski Stanisław 374,0pkt

Zwycięzcy w kolekcji Krymka Hamburska:

  1. Andrysiak Mirosław 379,0pkt
  2. Kolasa Jarosław 371,0pkt
  3. Wyszyński Piotr 369,0pkt

Tytuły „Zwycięzca w rasie” otrzymały gołębie w następujących rasach:

– PDL Srebrniak – Dudek Henryk 94,0pkt
– PDL Perłowy – Pawlak Jerzy 93,0pkt
– PDL Pasiak Srebrzysty – Płatkowski Waldemar 94,0pkt
– PDL Sroka Łowicka – Anyszewski Henryk 94,0pkt
– NDL Podbródek – Płatkowski Waldemar 94,0pkt
– Krymka Polska – Budzianowski Mirosław – 96,0pkt
– Wywrotek Mazurski – Andrysiak Mirosław – 96,pkt
– Motyl Warszawski – Chodak Zbigniew – 95,0pkt
– Sroczka Polska – Andrysiak Mirosław – 96,pkt
– Krótkodzioby Polski Szek – Kolasa Jarosław – 94,0pkt
– Niemiecki Wystawowy – Romaniak Robert – 94,0pkt
– Wiedeński Lotny – Tuchewicz Mariusz – 95,0pkt
– Łódzki Pstry – Wierucki Józef – 95,0pkt

Tytuły „Wyróżniony” otrzymały gołębie w następujących rasach:

– Krymka Białostocka – Andrysiak Mirosław – 96,pkt
– Krymka Hamburska – Andrysiak Mirosław – 96,pkt
– Wiedeński Lotny – Marciniak Jerzy – 94,0pkt
– Białka – Jędrzejewski Jan – 95,0pkt
– Mewka Polska – Malarski Stanisław – 96,0pkt
– Garłacz Czeski Siodłaty – Malarski Stanisław – 94,0pkt
– Garłacz Pomorski – Malarski Stanisław – 95,0pkt
– Kapucyn Staroholenderski – Szczepaniak Józef – 95,0pkt
– Garłacz Pomorski – Szczepaniak Józef – 95,0pkt
Tytuły „Zwycięzca w rasie” otrzymały następujące rasy drobiu:

– Karzełek łapciaty – Grobelniak Jacek – 97,0pkt
– Kochin karzełek – Grobelniak Jacek – 97,0pkt
– Feniks miniatura – Lewandowska Barbara 96,0pkt
– Serama – Grobelniak Jacek – 97,0pkt

A. Grabowski